Púť do Fatimy - Portugalsko

Cena od: 
470,00 €

Popis: 
Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca. Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení. Program je rozšírený o návštevu baziliky sv.Jakuba v Compostele a návštevu mesta Coimbra, kde zomrela Lucia.

Cena: 470,00 €

Termíny:
21.05.-24.05.2012

Cena zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Lisabon - Viedeň
- autobusová doprava Bratislava - Viedeň - Bratislava
- 4x ubytovanie v hoteli s polpenziou v 2 resp. 3-lôžkových izbách
- doprava klimatizovaným autobusom podľa programu
- komplexné cestovné poistenie
- vstupy
- sprievodca - kňaz

Cena nezahŕňa:
- servisné poplatky - 120,00 €/osoba/pobyt

Program:
1.deň: stretnutie skupiny v Bratislave (pri objednávke kolektívu i z iného mesta), odchod autobusu do Viedne s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do hotela vo Fatime, ubytovanie, večera a nocľah.
2.deň: raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – sv. omša, prehliadka areálu, popoludní krížová cesta, večera. Večer účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.
3.deň: raňajky, odchod autobusom do Santiago de Compostela. Popoludní príchod, prehliadka baziliky sv. Jakuba, náboženský program, večera nocľah.
4.deň: raňajky, odchod do mesta Coimbra, návšteva múzea kláštora, kde zomrela sv. Lucia. Podvečer príchod do Fatimy, večera. Účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.
5.deň: raňajky, odchod na letisko do Lisabonu s následným odletom do Viedne. Transfer autobusom do Bratislavy.

Dôležité:
- program je spojený s každodennou svätou omšou

FOTOGALÉRIA:

Púť do Fatimy - Portugalsko
Púť do Fatimy - Portugalsko
Púť do Fatimy - Portugalsko
Púť do Fatimy - Portugalsko
Púť do Fatimy - Portugalsko
Púť do Fatimy - Portugalsko