Lurdy a Paríž - Francúzsko

Cena od: 
410,00 €

Popis:
Paríž je nielen atraktívne veľkomesto svetového formátu, ale pre veriacich je to hlavne pútnické miesto s krásnym chrámom Matky Božej, Notre-Dame. Katedrála je vďaka svojej výnimočnej polohe nielen srdcom Paríža, ale doslova stredom Francúzska. V roku 1239 dorazila Kristova koruna na ramenách kráľa Ľudovíta IX. do Paríža a bola uložená v gotickom kostole Sainte-Chapelle. Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

Cena: 410,00 €

Termíny:
31.05.-07.06.2013

Cena zahŕňa:
- autobusová doprava
- 3x hotelové ubytovanie s raňajkami v 2 resp. 3-lôžkových izbách v sieti hotelov Premiere Classe
- 2x ubytovanie s raňajkami
- 1x večera
- prehliadka miest
- doprava klimatizovaným autobusom podľa programu

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie - 12,00 €/osoba/pobyt
- vstupy - cca 50,00 €/osoba/pobyt

Program:
1.deň: odchod autobusom z Bratislavy o 19. hod. non stop jazdou do Paray le Monial s krátkymi občerstvovacími zastávkami.
2.deň: príchod do Paray le Monial, prehliadka kostola kde Pán Boh prehovoril k človeku. Ubytovanie a nocľah.
3.deň: po raňajkách odchod do Ars (pôsobisko patróna kňazov Jána Máriu Vianneya), Nevers prehliadka kláštora, záhrady a kaplnky s neporušeným telom sv. Bernadety. Odchod do Paríža, ubytovanie a nocľah.
4.deň: po raňajkách prehliadka Paríža, prvé oboznámenie sa s mestom z vyhliadkového miesta pri bazilike Sacré Coeur, prehliadka baziliky, prehliadka katedrály Notre Dame, návšteva pútnického miesta – kostola na mieste zjavenia Panny Marie Kataríne Labouré, pešia prehliadka – Eifelovka, Invalidovňa. Nocľah. Večera fakultatívna v reštaurácii Flunch (cena od 6,00).
5.deň: v skorých ranných hodinách odchod do Lúrd. Ubytovanie, večera a nocľah. Účasť na večernom programe v Lurdoch.
6.deň: po raňajkách prehliadka Lúrd, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov), návšteva kúpeľov, Eucharistická procesia. Odchod autobusom do Turína.
7.deň: príchod do Turína, kde okrem pôsobiska Don Bosca, zakladateľa saleziánskej rehole, navštívime kostol, kde je uložené Turínske plátno. (9 hod. program). Odchod na ubytovanie v okolí Verony.
8.deň: po raňajkách odchod na Slovensko s príchodom do Rohožníka vo večerných hodinách.

Dôležité:
- program je spojený s každodennou svätou omšou

FOTOGALÉRIA:

Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko
Lurdy a Paríž - Francúzsko